Megnyitja kapuit a családi közösségi tér.
Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata a Versenyképes Magyarország Operatív Program keretében 708 M Ft támogatásban részesült a „szociális városrehabilitáció Békásmegyeren” című projektjével[1]. A program megvalósítását egy konzorcium végzi, amelynek tagjai az Önkormányzat, a Családsegítő a Városfejlesztő, az Egészségügyi Szolgáltató, a Motiváció Alapítvány és a Kék-Pont.
A projekt egyik fontos helyszíne, a 2020. június 26-én átadásra kerülő, a családsegítő által fenntartott Óbudai Közösségi Tér, ahol a családsegítő és gyermekjóléti szolgáltatások teljes körűen elérhetővé válnak Békásmegyer hegy felőli oldalán élők számára is.
Az új szolgáltatóház az alábbi szolgáltatások elérését biztosítja:
Szabaduló szoba – Bűnmegelőzési Labirintus
Itt az idősebb generáció 3-6 fős csoportokban a trükkös lopások/csalások megelőzését-, a fiatalok pedig a drogprevenciót fókuszba helyező programokat próbálhatják ki. A játékosok logikai és egyéb megoldandó feladatok révén olyan helyzetek elé kerülnek, ahol megtapasztalhatják döntésük következményeit és megoldási alternatívákkal találkozhatnak. A játék befejezését főleg élményekről, tapasztalatokról szóló beszélgetés zárja. A bűnmegelőzésben jártas szociális szakember a játék közben kamerán keresztül figyelemmel kíséri a játékosokat és szükség esetén segítséget nyújt a továbblépéshez, a program végén pedig levezető beszélgetést folytat a résztvevőkkel. A komplex program időtartama egy csoport esetén 1,5 óra.
Közösségi adomány osztás.
Június végétől a rászoruló családok számára rendszeresen osztunk élelmiszeradományt.
Szociális fodrászat.
Július 6-tól szociális fodrászat is megnyitja kapuit, ahol az igazoltan rászorulók ingyenesen vehetik igénybe a szépségápolást, ami igenis fontos az életben való boldoguláshoz.
Speciális Tanácsadások.
Szintén júliustól elérhetővé válik
a jogi-, az adósságkezelési-,
a mentálhigiénés,- gyermek és felnőtt pszichológiai tanácsadás,
a családterápia és a mediáció is.
A részvétel minden esetben regisztrációhoz kötött
Tervezett csoportfoglalkozások, tréningek, közösségi események:
- a gyermekek az élményterápiás műhelyfoglalkozáson a művészetterápia segítségével fejleszthetik kreativitásukat. A média műhely program során megismerkedhetnek az újságírással. A drámajátékok és az asszertivitás tréningen pedig feldolgozhatják egy-egy valós otthoni vagy iskolai problémájukat az önismeret, a kommunikáció és a konfliktuskezelési készség fejlesztésével.
- a felnőttek olyan foglalkozásokon vehetnek részt, ahol segítséget, támogatást kapnak a családi problémák és krízishelyzetek kezelésében. A csoportfoglalkozások segítenek feldolgozni a válást, a gyászt, vagy akár a költözést, és az „otthon” szerepének időbeli változását is. A minőségi én-idő, valamint a rezilencia-életerő csoport a fentieken túl már a családok talpra állítását és a rejtett erőforrások kiaknázását célozza.
- A senior korosztály a jógikus mélyrelaxáció összetett folyamatát sajátíthatja el, amely a mozgásra, a légzéstechnikára, a testérzékelésre és a vizualizációs módszerekre épül. A megtanult gyakorlatsor segít a heti stressz, és a belső zavarodottság feloldását, az izomzat és az idegrendszer megnyugtatását. A helytörténeti programsorozat keretén belül továbbá lehetőségük nyílik az egyes évtizedek emlékeit visszaidézni egy-egy film és egy városrész meglátogatásával. Megszervezésre kerül olyan csoportfoglalkozás is, ahol a nagyszülő az unokájával együtt közösen készíthet adventi koszorút, vagy húsvéti ajtódíszt.
A Szent Margit Kórház Rendelőintézet „Egészséges Közösséget építünk” Vekop 7-es, a mentális egészség fejlesztésére irányuló programsorozata is be fog kapcsolódni a Családi Közösségi Tér munkájába.
Nyitás: 2020. június 26
Cím: 3.kerület Viziorgona utca 10.
További információ és jelentkezés:
telefon: +36-20/576-88-25
e-mail: cstan.vizi10@gmail.com